Digital Smile Design

 

 

Digital Smile Design (DSD) to metoda cyfrowego projektowania uśmiechu, która na podstawie wykonanej serii zdjęć i dzięki współpracy z naszą pracownią 3D pozwala zaplanować zabiegi i pokazać ich efekt jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań. Umożliwia stworzenie od podstaw symetrycznego uśmiechu, a także dopasowanie zębów do kształtu i koloru ust, kształtu twarzy, a nawet charakteru osoby która będzie go nosić.

Podczas klasycznego procesu leczenia technik dentystyczny z kórym pacjent nie ma kontaktu otrzymuje wycisk zębów. Nie widzi mimiki twarzy, nie wie jak się uśmiechasz oraz jak przebiega linia symetrii twarzy. Jak więc przygotowuje pracę protetyczną? Najczęściej zgaduje. W rezultacie istnieje ryzyko, że efekt końcowy będzie inny niż się spodziewałeś. U Nas jest inaczej! Dzięki technologii DSD i możliwości kontaktu z naszymi technikami dentystycznymi, gwarantujemy uzyskanie przewidywalnych, satysfakcjonujących rezultatów, oraz dajemy Ci uśmiech którego się spodziewasz.

 

 

Etapy projektowania uśmiechu

  • Konsultacja – pacjent tłumaczy lekarzowi, technikowi jakie są jego oczekiwania w stosunku do efektu końcowego, o jakim uśmiechu marzy i czego chciałby uniknąć. Wywiad ma także na celu poznanie osobowości pacjenta, co pomoże w zaprojektowaniu idealnego uzębienia. Podczas konsultacji, wykonuje się także serię zdjęć makro zębów i twarzy
  • Analiza – po zebraniu kompletu informacji, nasz zespół przechodzi do analizy zależności pomiędzy zębami, ustami, dziąsłami, uśmiechem, a mimiką wyrażającą emocje i rysami twarzy. Następnie przy pomocy specjalnych cyfrowych plansz,projektujemy nowy uśmiech. W każdym momencie tego procesu, technik dentystyczny może konsultować projekt z pacjentem. W ten sposób powstaje plan leczenia i dzięki temu lekarz może zrobić dokładny kosztorys dla pacjenta.
  • Model uśmiechu – końcowy krok polega na przygotowaniu w naszej pracowni protetycznej 3D modelu uśmiechu (mock-up), który pacjent będzie mógł przymierzyć i zobaczyć efekt końcowy przed rozpoczęciem leczenia.