Protetyka

 

 

 

To co jeszcze kilka lat temu wydawało się odległą przyszłością, dziś w Willa Dentika jest codzienną praktyką

Odbudowy protetyczny w Willa Dentika projektowane są komputerowo, wykonujemy odbudowy pełnoceramiczne (korony, mosty, inlay, onlay, licówki), odbudowy na tlenku cyrkonu oraz wysoce estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

Pacjent może zobaczyć na ekranie komputera, jak będzie wyglądało jego uzębienie, co ułatwia współpracę i pozwala zrozumieć diagnozę.Odbudowa protetyczna  jest wykonana z materiału pełnoceramicznego – bez podbudowy metalowej, co zapewnia doskonałą estetykę, zęby uzyskują dzięki temu naturalny wygląd.

 

 

W technologii tradycyjnej dotychczas był pobierany często nieprzyjemny dla pacjenta wycisk, w oparciu o który w pracowni protetycznej odlewany był model gipsowy, odwzorowujący uzębienie pacjenta. Stosowane w Willa Dentika technologia CAD/CAM zmienia cały proces. Uzębienie pacjenta jest skanowane, program komputerowy tworzy trójwymiarowy obraz zębów na monitorze komputera.

 

 

W Willa Dentika pacjent może brać czynny udział w projektowaniu kształtu swoich zębów. Precyzja uzupełnień protetycznych  jest dużo wyższa, zaś wytrzymałość materiału z którego są one wykonane 3- 4- krotnie większa niż tradycyjne korony i mosty.