Implanty

 

 

Nasza klinika dysponuje technologiami które pozwalają nam leczyć naszych pacjentów lepiej, dokładniej i bezboleśnie.

Implantologia na miarę XXI wieku

Jak każda dziedzina związana ze zdrowiem, tak i somatologia rozwija się w niezwykłym tempie. Rozwiązania, które jeszcze do niedawna przywodziły na myśl raczej science fiction, dziś stosowane są z powodzeniem i decyduje się na nie coraz większa ilość pacjentów.  Najlepszym tego przykładem jest implantologia.

Najnowocześniejsze metody uzupełniania braków w uzębieniu znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia dolegliwości, przy doskonałych efektach estetycznych.

 

 

POSTĘP TECHNOLOGICZNY

Implanty dentystyczne to tytanowe śruby zastępujące brakujący korzeń zęba. Produkowane są z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu organizm człowieka doskonale toleruje wszczepy, co umożliwia trwałą odbudowę braków uzębienia. Implantologia jest  jedną z najmłodszych dziedzin w stomatologii i rozwija się bardzo szybko. Zmiany te odczuwają zarówno dentyści, jak i oczywiście sami pacjenci.

Implantologia to najbardziej rozwinięta dziedzina stomatologii. Znajdują w niej  zastosowanie najnowsze osiągnięcia inżynierii medycznej, rewolucji materiałowej i technologicznej. Jest ona odzwierciedleniem postępu naukowo – technicznego, który jak nigdy wcześniej, zintegrowany jest z kulturą oraz z człowiekiem i jego potrzebami, związanymi w szczególności ze spełnieniem marzeń o jeszcze piękniejszym i estetycznym wyglądzie.

 

 

WIRTUALNE WSZCZEPIANIE IMPLANTÓW

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak ta metoda oparta na tomografii CBCT 3D jest stosowana w naszej Klinice Willa Dentika.

Wykonujmy badanie radiologiczne i tzw. wirtualne wszczepianie implantów, a następnie planujemy i szczegółowo omawiamy z pacjentem przyszły zabieg na ekranie komputera . Dzięki wykonywanym trójwymiarowym szablonom w naszej pracowni protetycznej 3D, zabieg jest szybki oraz precyzyjny, a ryzyko powikłań jest minimalizowane niemal do zera .

Planowanie 3D pozwala tak dobierać implanty, aby pozostawały w bezpiecznych odległościach od ważnych struktur anatomicznych, zachowując optymalną pozycję. Dobrze zaplanowane zabiegi implantologiczne są bardzo mało inwazyjne i niejednokrotnie trwają nie dłużej niż 20 minut.

Kolejną innowacją w naszej klinice jest wykonywanie indywidualnie zaprojektowanych konstrukcji i łączników dokręcanych do implantów. Uzupełnienia, które jeszcze niedawno wykonywali ręcznie technicy dentystyczni są teraz projektowane cyfrowo i wycinane z cyrkonu u nas w pracowni Willa Dentika.

 

 

PROJEKTOWANIE CAD/CAM

W Klinice Willa Dentika kolejnym rozwiązaniem stosowanym w implantologii są technologie CAD/CAM, a więc tzw. projektowania i frezowania komputerowego.

W naszej pracowni protetycznej 3D wszystko jest projektowane i wytwarzane komputerowo.  Należy tu jednak przede wszystkim wziąć pod uwagę pełną indywidualizację i całkowite dostosowanie wszystkich elementów do potrzeb danej osoby.