Leczenie kanałowe zębów z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego

 

 

Drogą do sukcesu w endodoncji jest precyzja i dokładność. 

W Willa Dentika zyskasz opiekę doświadczonego lekarza, pracującego najlepszymi materiałami i precyzyjnymi narzędziami. Możesz nam zaufać. Leczenie kanałowe przeprowadzamy  w powiększeniu z użyciem mikroskopu zabiegowego Leica, który jest liderem w optyce na rynku światowym.Widzimy to, czego nie można dostrzec „gołym” okiem. Dzięki temu 90% zabiegów leczenia kanałowego przeprowadzamy w trakcie jednej wizyty.

Prowadzimy: 

  • Leczenie pierwotne przeprowadza się w zębach wymagających leczenia kanałowego, które nigdy wcześniej nie były w ten sposób leczone.
  • Leczenie wtórne (tzw. re-endo)  przeprowadza się w zębach leczonych kanałowo w przeszłości, które wymagają ponownego leczenia ze względu na niepowodzenie wcześniejszej terapii.

Cena leczenia kanałowego w Willa Dentika obejmuje znieczulenie, zdjęcia rentgenowskie zęba wykonywane w trakcie i po zabiegu, zastosowanie mikroskopu, osłonę tzw. koferdam.

Leczenie kanałowe jest przeprowadzane w przypadku, gdy niewyleczona w porę próchnica naruszy struktury zęba prowadząc do zapalenia miazgi. Do innych powodów leczenia należą zaawansowana paradontoza lub uraz zęba. Początkowy stan zapalny miazgi zęba może często się objawiać samoistnym bólem lub nadwrażliwością na temperaturę. Z kolei przewlekły stan zapalny może nie dawać żadnych objawów i zostać wykryty dopiero na zdjęciu RTG.

Leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne. W sytuacjach tego wymagających zabieg jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka wrażliwość przy nacisku na leczony ząb. Objaw ten jest normalny i ustępuje po kilku dniach.

Ból zęba występuje natomiast przed leczeniem kanałowym i jest związany ze stanem zapalnym. W rezultacie jest zupełnie na odwrót – leczenie kanałowe przynosi w większości przypadków ulgę od bólu.

 

 

Jaka jest alternatywa dla leczenia kanałowego?

Nie wyleczenie zęba może zakończyć się poważnymi powikłaniami, takimi jak resorpcja czy zapalenie kości. W związku z czym jedyną alternatywą dla leczenia kanałowego jest ekstrakcja zęba. Jest to metoda nieodwracalna, powodująca konieczność uzupełnienia braku zębowego mostem lub implantem. Własny ząb jest zawsze bardziej cenny niż najlepsza odbudowa protetyczna. Dlatego zdecydowanie warto podjąć się leczenia kanałowego, które jest metodą mniej inwazyjną oraz często jedyną szansą wyleczenia chorego zęba.