Stomatologia zachowawcza

 

 

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem skutków próchnicy, czyli ubytków jakościowych zębów, oraz profilaktyką próchnicy. Skutkami próchnicy są ubytki twardych tkanek zęba. Dziś uzupełnia się je nowoczesnymi materiałami kompozycyjnymi bądź kompomerowymi światłoutwardzalnymi. Zabiegi nie są uciążliwe dla pacjentów ze względu na powszechność dobrych środków do znieczulenia miejscowego.Wypełnienia imitują kolorystykę i przezierność tkanek zębowych, dając zadowalający efekt estetyczny.

W Willa Dentika wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień ubytków. Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowalne i jest to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość.

Przyjęliśmy sobie, za cel, żeby Państwa wizyta w Willa Dentika mogła przebiegać w serdecznej i ufnej atmosferze. Dlatego staramy się zawsze dużo czasu poświęcić obszernemu omówieniu stanu jamy ustnej, a nie widzieć Pacjenta tylko poprzez pryzmat zęba, który boli. Po dokładnym badaniu przedstawiamy indywidualny plan leczenia dopasowany do Państwa możliwości i oczekiwań.